Vispasaules tīmekļa vēsture

Pamats vispasaules tīmeklim ir HTML valoda, kas radās 1990.gadā, bet plašu popularitāti ieguva 1993.gadā, pēc tam, kad bija radīta pirmā (plaši pazīstamā) VT pārlūkprogramma Mosaic. Līdz tam Internetu izmantoja galvenokārt studentu un zinātnieku aprindās. Plašai izplatībai traucēja sarežģītība, uz komandrindiņu balstītais interfeiss. Telnet, FTP, gopher iespējas būtībā stipri neatpaliek no VT iespējām (vismaz sākotnējām), tomēr VT pievilka ar integrētām grafikas un tekstuālas informācijas attēlošanas iespējām.

VT attīstību stipri ietekmēja pārlūkprogrammu attīstība, jo tieši ar tām, nevis ar VT serveriem, ir saskare plašai publikai. 1994.gadā Mosaic pakāpeniski pārņēma Netscape Communications izstrādātais Netscape Navigator. Ar nokavēšanos šajā lauciņā centās iesaistīties arī gigants Microsoft, un līdz 1997.gada beigām tam ir izdevies gandrīz panākt Netscape ar savu Internet Explorer.

Līdz ar jaunu pārlūkprogrammu versiju parādīšanos pakāpeniski tika papildināta un uzlabota arī HTML valoda, un uzlabotas šīs valodas iespējas sekmēja arvien plašāku masu iesaistīšanos gan VT informācijas radīšanā, gan patērēšanā.