Vispasaules tīmekļa nākotne

Patreiz var droši apgalvot, ka (vismaz priekš plašām masām) Vispasaules Tīmeklis un Internets būtībā ir sinonīmi. Šo tendenci pastiprina jaunākajās pārlūkprogrammās integrētās elektroniskā pasta un diskusiju grupu ziņojumu lasīšanas un radīšanas iespējas.

Nākotnē, protams, var sagaidīt tālāku HTML valodas attīstību, lai arī ne tik strauju kā pēdējo 5 gadu laikā. Tomēr Vispasaules Tīmeklis vairs nenozīmē to pašu, ko HTML, kā tas bija sākotnēji. Līdz ar HTML lappusēm VT serveri (vai arī speciāli palīgserveri) nosūta klientiem informāciju arvien jaunos datu formātos. Tā piemēram, popularitāti iegūst skaņas un video pārsūtīšana caur Internet reālā laikā, t.i., nevis kā tradicionālā failu pārsūtīšanas modelī, kad vispirms viss audio vai video fails tiek pārsūtīts un tikai tad tiek darbināta programma, kas šo failu attēlo, resp., atskaņo vai parāda, bet gan, faila attēlošanu veicot vienlaicīgi ar tā atpumpēšanu. Tehniski gan šī informācija nav tradicionālā VT informācija, tomēr visbiežāk, lai tādas iespējas varētu izmantot, klienta galā pārlūkprogramma jāpapildina ar tā saucamajiem iespraužamajiem moduļiem (plug-in modules), šinī gadījumā, lai varētu klausīties un skatīties reāla laika video un audio, nepieciešams RealAudio iespraužamais modulis. Starp citu, arī Latvijas Radio var klausīties caur Internetu.

Jāatzīst, ka ļoti svarīgs faktors VT straujajā attīstībā ir vēlme pelnīt naudu. Tālredzīgākās Rietumu korporācijas ir sapratušas, ka VT ir (vismaz potenciāli) labākais preču un pakalpojumu reklamēšanas un izplatīšanas veids. Sagaidāms, ka VT arvien vairāk izmantos norēķiniem, un arvien vairāk informācija diemžēl kļūs pieejama tikai par maksu. Tomēr arī akadēmiska VT lietošana turpināsies. Viens no iemesliem, kādēļ ASV tika uzsākts darbs pie projekta Internet II, ir esošā Interneta pārlieku lielā komerciālā noslogotība.