Vispasaules tīmekļa serveris

Dosim pavisam īsu ieskatu serveru pasaulē. Ja jūsu darba vietā ir pastāvīgais savienojums ar Internetu, tad jūs varētu vēlēties instalēt savu VT serveri un caur to publicēt tīmeklī jūsu darbus. Pretējā gadījumā jūs varat vai nu izmantot jūsu Interneta servisa piegādātāja pakalpojumus jūsu VT lappušu glabāšanā, vai arī, ja izvirzītie noteikumi vai dotās iespējas jūs neapmierina, izmantot bezmaksas serveru pakalpojumus.

VT serveru tirgū dominē 2 kompānijas - Netscape un Microsoft. Abas piedāvā vairākus VT serveru variantus. Microsoft izstrādā nopietnu VT serveri - Internet Information Server, kas nāk līdz kā bezmaksas pielikums Windows NT operāciju sistēmas versijai 4.0. Šis serveris ir spējīgs apstrādāt tūkstošiem vienlaicīgus VT lappušu pieprasījumus.

Jums vairāk varētu interesēt otrs Microsoft izstrādātais serveris - Personal WebServer. Šis serveris ir pievienots MS Frontpage VT lappušu rediģēšanas rīkam, un jūs to varat dabūt arī bez maksas. MS Frontpage nav bezmaksas produkts, bet tā saucamās šī produkta beta versijas ir. Ar beta versiju datorpasaulē saprot kādu programmproduktu pirms tā laišanas pārdošanā, kad tas ar lielākiem vai mazākiem ierobežojumiem tiek izplatīs par velti, lai potenciālie lietotāji varētu iepazīties ar tā iespējām un reizē arī to pārbaudīt. MS Frontpage beta versija ir par brīvu iegūstama no Micrsoft mājas lapas, un pats redaktors pēc kaut kāda laika perioda kļūst nelietojams, kamēr pievienoto VT serveri var turpināt lietot. Šis serveris darbojas Windows 95 operāciju sistēmā, un tā instalācija un apkalpošana ir maksimāli vienkārša. Instalācijas gaitā tiek izveidots katalogs, kura saturs ir pieejams ārpasaulei, ja tajā brīdī VT serveris darbojas.