Acrobat un citas palīgprogrammas

Mūsdienīgs VT pārlūks gan tiek galā ar dažādiem failu formātiem, tomēr vienmēr kāds pacenšas izgudrot kādu jaunu failu formātu, kura apskatei nepieciešama atsevišķa programma. Pie VT pārlūkiem var piekabināt tā saucamos iespraužamos moduļus (plug-in modules), kas nodrošina tāda vai citāda formāta failu skatīšanās iespējas. Pie tam VT pārlūki ir tik gudri, ka uzduroties kādam jaunam faila formātam, ko tie nespēj attēlot, tie pasaka lietotājam priekšā, kāds palīgmodulis ir vajadzīgs šādu failu skatīšanai, un būtībā gandrīz automātiski šo moduli atpumpē un instalē (šādi moduļi gandrīz vienmēr ir bezmaksas).

Šeit nedaudz pieskarsimies tikai vienam 'īpašam' failu formātam - Adobe Acrobat jeb .PDF faili. PDF formāts (Portable Document Format) savā būtībā ir līdzīgs HTML formātam, tikai to izstrādājusi viena firma (Adobe) un tas nav atvērts fomāts (nav publiski zināms, kā tā vai cita izkārtojuma īpašība tiek attēlota failā), tomēr piedāvātās iespējas ir plašākas nekā HTML. Šo formātu aizvien biežāk izmanto CD-ROM formāta dokumentu veidošanai - dokumenti iznāk perfekti noformēti, un tos var redzēt daudzu operāciju sistēmu lietotāji (izmantojot atbilstošo par brīvu dabūjamo Adobe Acrobat Reader moduli).

PDF formāts ietver arī dinamisku dokumentu radīšanas iespējas - dokumentā iespējams iekļaut arī, piemēram, pogas, kuras strādā, t.i., uzspiežot ar peli, notiek kaut kāda darbība. Šis ir viens no ātrākajiem veidiem, kā elektroniski publicēt dokumentus, vienīgi nepastāv tik liela rediģēšanas rīku izvēle kā HTML gadījumā - ir tikai Adobe Acrobat.