Microsoft Office

Microsoft Office ir biroja programmu pakete, kuras galvenā sastāvdaļa lielākajam vairumam lietotāju ir tekstu redaktors Word. Šo redaktoru arī iespējams ierobežotā veidā izmantot kā HTML publicēšanas līdzekli.

MS Word versijās 6.0 un 7.0 (Office 95 sastāvdaļa) HTML apstrādes iespējas nav iebūvētas, taču iespējams izmantot Microsoft par brīvu izplatīto Internet Assistant - palīgmoduli, kas integrējas ar Word un atļauj saglabāt Word dokumentus kā HTML dokumentus, atvērt HTML dokumentus, kā arī rediģēt HTML dokumentus. Šo palīgmoduli iespējams iegūt no Microsoft.

MS Word, kas ietilpst Office 97 sastāvā, tiešā veidā atbalsta HTML dokumentu rediģēšanu un saglabāšanu (File - Save as HTML...). Ir nācis klāt jauns dokumenta skatījums (View) - Online layout.

Tomēr jūs nevarat sagaidīt, ka jebkuru Word dokumentu šādā veidā iespējams viegli padarīt pieejamu caur VT, it sevišķi, ja tajā ir izmantotas sarežģītas iespējas. Piemēram, ar Word zīmētas bildes, translējot uz HTML, tiek apstrādātas ne sevišķi labi. Attiecībā par bildēm jāatceras, ka, ja Word dokumentā attēli var būt iekļauti (failu nozīmē - bildes atrodas vienā failā ar tekstu), tad HTML formātā attēli vienmēr ir atsevišķi faili. Saglabājot HTML formātā, Word attēlus saglabā atsevišķos failos un dod šiem failiem nosaukumus Image1, Image2 u.t.t. Kad HTML dokuments tiek pārvietots vai sūtīts uz VT serveri, nevajag aizmirst par šiem attēlu failiem.