HomeSite

HomeSite HTML redaktors nav WYSIWYG redaktors, jo HTML rediģēšana notiek parastā teksta logā. Protams, tas nenozīmē, ka jums ir manuāli jāievada visas HTML iezīmes, tomēr to var darīt. Arī šie apmācības materiāli ir veidoti ar HomeSite, to var redzēt, paskatoties HTML izejas tekstā - katra faila sākumā ir rindiņa <!-- This document was created with HomeSite v2.5 -->. HTML valodā komentārus (ko pārlūki ignorē) raksta iekšpusē konstrukcijai <!-- ... -->.

HomeSite ļauj strādāt ar daudziem HTML dokumentiem - loga kreisajā pusē skatāms failu sistēmas saturs, bet galvenajā rediģēšanas logā var atvērt daudzus HTML failus un, izmantojot ērtu kartotēkai līdzīgu paradigmu (tabs) pārslēgties starp tiem. Visas galvenās HTML iezīmes iespējams ievietot dokumementā, izmantojot vairākas pogu joslas. Ja pirms pogas spiešanas kāds teksta gabaliņš ticis iezīmēts, iezīmes sākums tiek likts pirms šī gabaliņa, bet iezīmes beigas - pēc (pieņemot, ka iezīme ir formā <x>...</x>. Ja lietotājs neko neiezīmē un spiež pogu, iezīmes sākums un beigas tiek iesprausti viens otram līdzās, un pēc tam iespējams ievietot iezīmējamo tekstu.

Šadā veidā tiek panākts, pirmkārt, augsts darba ražīgums, kas neatpaliek no WYSIWYG redaktoru gadījuma, un otrkārt, pilnīga kontrole pār HTML iezīmēm. Izveidotu lapu var ātri apskatīties, pārslēdzoties uz HomeSite iebūvēto pārlūku (poga Browse) vai arī palaižot ārēju pārlūku. Programmai var piesaistīt vairākus ārējus pārlūkus, līdz ar to iespējams ātri pārbaudīt, kā tā vai cita lappuse izskatīsies dažādu pārlūkprogrammu interpretācijā.

Vēl viena jauka HomeSite īpašība ir krāsu kodēšana - HTML iezīmes dokumentā automātiski tiek iekrāsotas vienā krāsā, komentāri citā u.t.t. Tas atvieglina orientēšanos un palīdz neaizmirst noslēdzošās (</x> tipa) iezīmes.