Animēti GIF

GIF ir viens no popolārākajiem attēlu saglabāšanas formātiem, kas ietver arī iespēju saglabāt nevis tikai vienu attēlu, bet gan veselu virkni ar attēliem. Ja kāda programma (piemēram, VT pārlūkprogramma) ir paredzēta arī šāda formāta GIF failu skatīšanai, tad visi attēli tiek attēloti pēc kārtas, radot multiplikācijas (vai filmas, ja attēli ir fotogrāfijas) efektu. GIF failā ir ierakstīs, cik lielas pauzes sekundes simtdaļās jāietur starp katriem diviem blakus attēliem (sauksim tos par kadriem), vai attēlu secība jāattēlo atkārtoti (ciklošanās - looping) vai arī tikai vienreiz, kā arī daži citi parametri.

Viens no rīkiem šādu GIF failu veidošanai un apstrādei ir shareware programma Alchemy Mindworks GIF Constructor Set

Te parādīts, kā izskatās šīs programmas logs pēc animētā pērtiķa attēla atvēršanas. Iespējasms rediģēt gan CONTROL rindiņas (uzstādot, piemēram, cik liela pauze jāietur starp kadriem), gan arī IMAGE rindiņas (var norādīt kadra atribūtus, kā arī rediģēt kadru, izmantojot kādu ārēju programmu - GIF Constructor Set nav iebūvēta attēlu rediģēšanas iespēja.

Tāpat iespējams pārveidot AVI formātā saglabātu video par animētu GIF failu. Tad gan jārēķinās, ka rezultātā fails iznāks visai liels un daudzi potenciālie jūsu lappuses skatītāji nevarēs sagaidīt (vai nevarēs atļauties), kamēr VT pārlūkprogramma atpumpē jūsu video.