Javas sīkprogrammas

Java ir samērā nesen radusies programmēšanas valoda, kas savas uzbūves dēļ (ko mēs šeit neapskatīsim) tapusi plašī izmantota VT. Tradicionāli VT serveris izsūta klientam kaut kādu HTML dokumentu kopā, piemēram, ar attēliem. Tomēr serveris var izsūtīt arī programmas, un, ja tās rakstītas valodā Java un VT pārlūkprogramma ir spējīga tās izpildīt (Java-enabled browser), tad tās tiek izpildītas tieši pārlūkprogrammas logā. Šādas programmiņas parasti sauc par Java applets jeb Javas sīkprogrammām.

Viens no iespējamajiem Javas sīkprogrammu pielietojuma veidiem ir animācijas veidošanā. Ja programma ir tāda, kuras uzdevums ir cikliski zīmēt kādu attēlu sēriju, tad tiek iegūts tas pats efekts kā ar animētajiem GIF. Atšķirībā no animētajiem GIF failiem Java sīkprogrammās (parasti) netiek iekodēts, no kādiem pikseļiem sastāv katrs kadrs, bet gan tiek uzdots, kādas (zīmēšanas) operācijas jāveic, lai nākošo kadru uzdotu. Līdz ar to datu apjoms, kas jāpārsūta no servera uz pārlūku, ir mazāks.

Lai veidotu Java animācijas, nav obligāti jāprot programmēt Javā. Shareware rīks Egor Animator, kas no lietotāja viedokļa strādā visai līdzīgi kā GIF Constructor Set - jāuzdod, kādi būs atsevišķi animācijas kadri, un Jegors pats uzģenerēs Java sīkprogrammu, kas nodarbojas ar šādas animācijas rādīšanu. Jāatzīmē gan, ka šī metode ir sarežģītāka nekā animētu GIF failu veidošana, tomēr arī iespējas ir plašākas.