VT lappušu kopums - grāmatas paradigma

Cilvēki ir pieraduši pie tāda informācijas sakārtojuma, kāds raksturīgs grāmatām un jebkurai citai drukātai formai. Grāmatai eksistē tādi jēdzieni kā 'pašķirt uz priekšu', 'pašķirt atpakaļ', 'paskatīties satura rādītājā un uzšķirt vajadzīgo lappusi'. Pavisam viegli nepieredzējis VT lasītājs var apjukt, ja no katras lapas var nokļūt uz 10 citām lapām un hipersaites veido sarežģītu grafu. Tāpēc bieži vien VT lapu kopumu ieteicams veidot līdzīgi grāmatai - sakārtot visas lapas loģiskā secībā un katras lapas viegli pamanāmā vietā, piemēram, augšā vai apakšā, vai vislabāk gan augšā, gan apakšā, ietvert hipersaites uz iepriekšējo lapu un uz nākošo lapu. Protams, ja nepieciešams, var būt arī citas hipersaites, bet šīm vajadzētu būt katrā lapā, lai lasītājam vienmēr nebūtu jādomā - pa kuru saiti iet, bet varbūt spiest pārlūka pogu Back, vai darīt vēl kaut ko citu?

Bez tam ieteicams izveidot vienu lapu, kas ir satura rādītājs un no kuras iespējams nokļūt uz jebkuru lapu (vai vismaz uz galvenajām). Ja lapu kopums tiek veidots, izmantojot rāmjus, tad satura rādītājs var visu laiku atrasties vienā rāmī (tā, kā šinī lapu kopumā); ja rāmjus neizmanto, tad katrā lapā papildus norādēm uz iepriekšējo un nākošo lapu vajadzētu būt arī hipersaitei uz satura rādītāja lapu.

Minētās norādes vēlams attēlot viegli pamanāmā veidā, tāpēc varētu ieteikt tās veidot nevis kā tekstu ('Uz priekšu', 'Atpakaļ', 'Saturs'), bet gan kā nelielas ikonas, piemēram,

vai

vai

Iespējams, ka norādi uz saturu labāk attēlot nevis kā bultiņu uz augšu, bet gan apmēram tā: vai tā: