Attēlu kartes (imagemaps)

Attēlu karte ir parasts attēls, kas papildināts ar tā sauktajiem jūtīgajiem laukumiem (hot spots). Jūtīgais laukums ir kāds attēla apakšapgabals, kam piesaistīta hipersaite. Ja lietotājs uzklikšķina uz kāda jūtīgā laukuma, VT pārlūks pieprasa un attēlo VT lapu, uz kuru norāda attiecīgā hipersaite.

VT serveriem mēdz būt pievienota gatava CGI programma imagemap (mēģiniet meklēt katalogā cgi-bin). Šo CGI programmu izmanto, veidojot servera puses attēlu kartes, kas nepieciešamas, ja VT pārlūkā nav iebūvēts attēlu karšu atbalsts. Laba instrukcija par šāda veida attēlu karšu veidošanu meklējama šeit.

Tomēr vienkāršāks risinājums iespējams, ja izmanto klienta puses attēlu kartes. Rīks, kas palīdz tās veidot, ir Boutell firmas izstrādātais Mapedit. Ar šī rīka palīdzību ir ārkārtīgi vienkārši izvēlēties jau gatavu HTML lapu, izvēlēties kādu attēlu šinī lapā un papildināt attēlu ar jūtīgajiem laukumiem, tos uzzīmējot un nodefinējot URL adreses, uz kurām jāiet, ja lietotājs uzklikšķina uz attiecīgā jūtīgā laukuma. HTML lapa tiek papildināta ar attēlu kartes definīciju (sk. šīs lapas HTML kodējumu), un nav jārūpējas par atsevišķa attēla kartes faila uzturēšanu, kā tas ir servera puses attēlu karšu gadījumā.