Monitors

Monitora noteicošā īpašība ir tā lielums, ko mēra pa ekrāna diagonāli. Visplašāk izplatītie monitoru izmēri ir 14 collas, 15 collas un 17 collas. Monitoru cenas, pieaugot izmēram, pieaug diezgan strauji - 15 collu monitors varētu būt 1.5 - 2 reizes dārgāks par 14 collu monitoru, savukārt 17 collu monitors - tikpat reizes dārgāks par 15 collu monitoru.

Tomēr labs un maksimāli liels monitors ir liela vērtība, īpaši tiem, kas nodarbosies ar vizuāliem objektiem - fotogrāfijām, zīmējumiem u.t.t. Noteikti labāk ieguldīt līdzekļus lielākā monitorā nekā ātrākā procesorā. Procesoru vērtība krītas šausmīgā ātrumā, un pēc 2 gadiem jūsu stipri dārgais procesors būs tikpat nevērtīgs kā pašreiz uz pusi lētākais. Monitoru tehnoloģija tik strauji neattīstas, līdz ar to arī to vērtība saglabājas ilgāk.

Otrs svarīgs monitora parametrs saistīts ar rūpēm par jūsu acīm. Noteikti jāiegādājas tāds, kas jums vajadzīgajā izšķirtspējā spējīgs uzturēt vismaz 75 Hz frekvenci (t.i., pārzīmēt ekrānu vismaz 75 reizes sekundē). Ja šī frekvence ir mazāka, tad acs var pamanīt attēla mirgošanu, ātrāk nogurstot.