Dators

Datortehnoloģija ir visātrāk progresējošā tehnoloģija, līdz ar to dators, kas pirms 3 gadiem vēl bija šausmīgi labs, tagad ir neglābjami novecojis. Nedaudz parunāsim par to, vai tiešām šī novecošana ir tik neglābjama, kā jums centīsies iestāstīt katrā sevi cienošā datoru tirdzniecības kantorī.

Personālo datoru daudzveidība pirmajā brīdī šķiet neaptverama, tomēr būtībā eksistē divu arhitektūru personālie datori - IBM PC savietojamie (compatible) un Apple. Protams, kā vienmēr eksistē arī eksotiskākas arhitektūras, bet par tām pašreiz nerunāsim.

Latvijā Apple platforma nav sevišķī izplatīta, bez tam pašreiz Apple pārdzīvo krīzi, kuras rezultāti vēl nepavisam nav paredzami. Arī autora pieredze ar šo platformu ir visai ierobežota, tāpēc pašreiz paliksim tikai pie IBM PC savietojamajiem datoriem.

Šos datorus pamatā mēdz klasificēt, balsototies uz centrālā procesora modeli un takts frekvenci. Pamatgrupas šinī klasifikācijā varētu būt:

Jums noteikti nav vajadzīgs pats jaunākais dators. Jums ir vajadzīgs dators, kas atbilst jūsu prasībām, t.i., tam, kādu programmnodrošinājumu jūs vēlaties lietot. Ja vienīgais, kas jūs interesē, ir elektroniskais pasts, pilnīgi pietiks pat ar XT mašīnu. Windows operāciju sistēmu var sākt darbināt, sākot ar 386 modeli. Tīkla pārlūkošanai īstenībā nekas vairāk arī nav vajadzīgs, jo tas, cik ātri jūsu dators parādīs uz ekrāna informāciju, galvenokārt ir atkarīgs no tā, cik ātri dati ienāk caur jūsu modēmu; arī 386. procesors varēs tikt ar tik lielu (mazu) ātrumu galā.

Sīkāku informāciju par datora sastāvdaļām var iegūt šeit, savukārt par datoru cenām - šeit.