Vispasaules tīmekļa (World Wide Web) tehnoloģijas izmantošana kultūras apritē.

Apmācības materiāli.

Autors - Uģis Sarkans

Vispasaules tīmeklis pasaulē veidojas par visdemokrātiskāko masu saziņas līdzekli - informācija ir pieejama neatkarīgi no informācijas patērētāja fiziskās atrašanās vietas, katrs indivīds informāciju var padarīt pieejamu plašai publikai, paveras iespējas eksperimentēt ar jauniem izpausmes veidiem. Latvijā pagaidām gan māksla Vispasaules Tīmeklī uzskatāma par elitāru kultūru nepieciešamo tehnisko resursu dēļ, tomēr tehnisko līdzekļu cenu krišanās ātrums ir ievērojams, kas tuvākajā nākotnē varētu situāciju izmainīt.

Jauno elektronisko līdzekļu izmantošana mākslā ir aizsākusies, tomēr daudzus atbaida jaunā tehnoloģija un ar tās apgūšanu saistītās problēmas. Izstrādātais informatīvi-izglītojošo materiālu kopums domāts, lai ne-tehniski orientētiem cilvēkiem populārā veidā izklāstītu divus galvenos jautājumus:

Izklāstā priekšroka dota saprotamībai, nevis tehniskai precizitātei. Esmu centies tekstu nepieblīvēt ar datornozares terminiem, kā arī paskaidrot tos terminus, no kuru lietošanas bija grūti izvairīties.